Zápach z lednice může být dost obtížný. Ať už se jedná o zralý měkký sýr nebo po zapomenuté zbytky potravin – zápachu se kolikrát nezbavíte ani po odstranění takových potravin. Předtím, než se pustíte do odstraňování zápachu, je potřeba, abyste lednici pořádně vyčistili. Ani takové čištění si nemusí se zápachem poradit, a proto se podívejte níže na způsoby, jakými můžete bojovat proti zápachům bez chemie.

Mletá káva

Pokud pijete tureckou kávu, pak můžete zrníčka mleté kávy vysušit a dát je do misky. Tuto misku umístěte někde do rohu lednice. Během několika dnů by mělo dojít k pohlcení jakýchkoli pachů. Stejně funguje aktivní uhlí nebo také suchý oves.

Jedlá soda

Jedlá soda a voda jsou skvělým čistícím roztokem. Můžete je použít na většině povrchů v celém domě. Na vlhkou houbu nasypte jedlou sodu a vnitřek chladničky otřete. Stejně jako mletá káva, také miska s jedlou sodou v zadní části ledničky pohlcuje pachy. Je potřeba ji měnit každé tři měsíce.

Ocet

Ocet je stejně jako jedlá soda skvělý domácí čistič. Pro usnadnění čištění umístěte ocet smíchaný s vodou (v poměru 1:1) v rozprašovači a s pomocí tohoto roztoku umyjte vnitřek lednice. Ocet bude neutralizovat všechny špatné pachy. Poté vše důkladně otřete, abyste zlikvidovali octový zápach.

Vanilka

Další alternativou je namočit vatu do vanilkového extraktu a umístěte v lednici pro lahodnou vůni.

Citron

Na několik dní umístěte půl citronu lícem dolů. Nutností je citron odstranit ještě před tím, než zvadne. Citron do sebe nasákne všechny špatné vůně a nahradí je svěží citrónovou vůní. Stejně dobře to funguje s pomerančovou kůrou. Alternativně můžete vetřít citrónovou šťávu na vnitřní stěny lednice pomocí houbičky.

Prevence je důležitá

Nejdůležitější ovšem je udržovat svou lednici v čistotě. Jedině tak se vyhnete potížím – a to nejen co se zápachu týče. Nepořádek v lednici může způsobit různé zažívací potíže. Proto si jednou za měsíc najděte čas, projděte si trvanlivost všech výrobků v lednici a vyčistěte všechny police.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *