Jestliže chcete vyzkoušet nějakou novinku v kuchyni, určitě byste měli zvolit mango. Jeho chuť je opravdu skvělá a někdy se setkáte s názorem, že může být i návyková. Někteří ho využívají pravidelně, ty ostatní se možná bojí, aby při jeho zpracování něco nepokazili. Podívejte se, co to mango je, co obsahuje, jak ho v obchodě vybrat, a jak ho připravit.

Jak vybrat mango, tak aby bylo chutné

Mango je plod rostliny zvané mangovník, jeho původ není jasný, nicméně pravděpodobně pochází z jižní Asie.  Zajímavostí může být to, že se našly fosilie manga, které jsou staré 25 milionů let.  Plody jsou různého tvaru a velikosti, základem tak je dobře vybrat, mango na jídlo musí zralé. Co mango obsahuje? Především jde o:

  • Beta karoten
  • Draslík
  • Vlákninu
  • Vitamín A a C

Když pomineme možnost si koupit mango sterilované, které v podstatě jen otevřete, zaměříme se na čerstvé ovoce. Při výběru je vhodné vybírat takový plod, který není příliš tvrdý, ani ale příliš měkký. Jeho slupka by měla být čistá a bez náznaků jakýkoliv chorob. Konzumovat ho můžete čerstvé a syrové, do těla tak dostanete maximum vitamínů a jiných látek. Uvnitř manga najdete větší oválnou pecku, kterou nejde jen tak snadno vyndat.

džus z manga

Z manga vyrobíte skvělý džus

Jeho využití je poměrně široké. Vzhledem k tomu, že jde o tropický druh, najdete ho spíše například v exotických polévkách a jiných pokrmech. Jestliže chcete využít mango na maximum, připravte si z něj třeba čerstvý džus, kterému už poté neodoláte. Další možností je mango zavařit, případně z něj vyrobit marmelády.

Potřebujete posílit imunitu? Mango je ideální

Mango, nejen že skvělé chutná, hodí se také při různých zdravotních problémech. Jde zejména o to, že pomáhá při detoxikaci organismu, snižování váhy, mango posiluje imunitu a v neposlední řadě také je vhodné při léčbě onkologických onemocněních. Jeho pozitiva jsou široká, proto neváhejte ho vyzkoušet. Jediné, co se může stát, je, že vám nebude chutnat.

Další zajímavé recepty z exotického ovoce na magazínu zdraví.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *