Blíží se pomalu, ale jistě doba, kdy se všichni těší na letní počasí a grilování.

Pokud toto hodování milujete, nemusíte však čekat na teplo venku a nějaké dobroty si můžete ugrilovat i doma. A je úplně jedno, jestli bydlíte v panelovém domě, nebo rodinném. Podívejte se, jakého skvělého pomocníka můžete využít i při nepříznivém pořadí, stejně tak vám nebudou nadávat ani sousedi, že vám váš gril moc „smrdí“.

Kontaktní gril, skvělé řešení pro grilování

Kontaktní gril je skvělá pomůcka do kuchyně. Nevěříte? Podívejte se, k čemu je takový gril dobrý. Nejde jen o to, že si můžete v podstatě kdykoliv něco ugrilovat, ale také příprava jídla na takovém grilu je přinejmenším zdravá. Gril má několik funkcí:

  • ggilování z obou stran
  • Grilování z jedné strany a rozšíření grilovací plochy
  • funkce nahřívání

Pokud budete chtít, můžete využít možnosti grilování z obou stran. To znamená, že se váš skvěle naložený plátek masa griluje z obou stran najednou, a přitom nedochází k žádnému úniku kouře a podobně. Druhou možností, jak kontaktní gril využít je, že nepoužijete horná plochu ke grilování, ale o její rozměr si zvětšíte plochu na jednoduché grilování z jedné strany. V neposlední řadě je potřeba zmínit třetí výhodu a tou je funkce nahřívání.

Na co se zaměřit při výběru grilu

Jak takový kontaktní gril vybrat? Není to nic složitého, nicméně je potřeba hledět na několik parametrů, které byste si měli vydefinovat. Měli byste si určit, jak velký gril chcete, z jakého materiálu a v jaké cenové relaci se chcete pohybovat. To co vám nikde nenapíší je, že jestliže budete chtít nějakou tu korunu ušetřit, může se vám stát, že gril bude tak trochu pomalejší a vy budete čekat delší dobu, než se gril rozpálí. Druhým aspektem by mohl být jeho výkon. Grily do 5 kw nejsou vhodné na časté používání a nepohostíte s ním větší množství lidí, naopak grily s výkonem 5-10 kw jsou přímo ideální.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *