Už jste někdy přemýšleli nad tím, jak někdo dovede vytvořit fantastický dort, nebo vyrobit koláč pro své dítko přesně podle jeho představ?

Jistě v tom hraje roli určitá manuální zručnost, bez dokonalých pomocníků by to ale asi také příliš nešlo. Základem při pečení je vytvořit skvělý korpus. Znáte to také, povede se vám těsto, které pak nejde vyklopit a vy tak přijdete o základ? Podívejte se na to, jaké teflonové formy použít, aby se to už příště nestalo.

Teflonové formy jsou všech velikostí a tvarů

Teflonové formy na pečení jsou čím dál více oblíbené, nemusí se složitě vymazávat a vysypávat, přesto z nich vytvoříte dokonalý dezert. Pyšní se nepřilnavým povrchem a to především díky tomu, že je teplo rozváděno do všech koutů, které forma má.

Nejde ale jen o formy na dort, koupit můžete také:

  • formy na dětské korpusy (mašinky, medvědy. Letadla a podobně)
  • formy na velikonoční pochoutky
  • formy na muffiny
  • formy na šikmé, několika patrové, dorty

Víte, co to vlastně teflon je

Teflon je Polytetrafluorethylen, můžete ho také najít pod označením PTFE.

Teflon se však nepoužívá jen v kuchyni, kde je velmi oblíbený, ale také například v automobilovém průmyslu. Díky svému nepřilnavému povrchu se používá zejména na formy na výrobu pneumatik.

V podstatě to funguje stejně, jako když pečete bábovku. Nebojte se tedy využít teflonové pomůcky, usnadníte si tím práci a věřte, že již žádný dort ani nic jiného se vám nepřipálí a vyklopení bude velmi jednoduché. Pak už jen stačí najít nějaký ten způsob, jak vaše dobroty ozdobit a uvidíte, že sklidíte úspěch.

Kromě pečících nádob můžete najít teflon také na nepřilnavých pánvích a hrncích. Platí zde pravidlo, že na teflonový povrch lze používat jen některé kuchyňské nářadí.
Používáním například kovových příborů byste mohli povrch poškodit a tím zničit vlastnosti teflonu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *